Taras w stylu Hampton?

taras w stylu Hampton

Taras w stylu Hampton – to więcej niż tylko miejsce relaksu; to wręcz odzwierciedlenie pewnej filozofii życia, w której połączono luksus z naturalnością i elegancję z beztroską atmosferą nadmorskiego wypoczynku.

Wcielając w życie ten wyjątkowy styl na swoim tarasie, możemy stworzyć oazę spokoju, która nie tylko zachwyci nas samych, ale także naszych gości.

Jak przenieść elementy stylu Hampton na taras lub balkon, tworząc przestrzeń idealną do relaksu? Na co zwrócić uwagę urządzając taras?

Jak urządzić taras w stylu Hampton?

Kluczowe elementy tarasu w nadmorskim klimacie.

  1. Kolorystyka: Kolorystyka stylu Hampton oscyluje wokół bieli, szarości, pastelowych niebieskości oraz delikatnych, beżowych tonów. Biel jest dominująca i sprawia, że przestrzeń wydaje się większa, jaśniejsza i bardziej świeża. Akcenty w postaci niebieskich i szarych dodatków, jak poduszki czy tekstylia, podkreślą nadmorski charakter aranżacji.
  2. Materiały: Naturalne materiały to klucz do sukcesu w stylu Hampton. Drewno, rattan, naturalne tkaniny – wszystko to powinno znaleźć się na twoim tarasie. Drewniane meble, najlepiej w bieli lub w jasnym odcieniu, dodadzą ciepła i przytulności. Rattanowe krzesła lub hamaki będą doskonałym uzupełnieniem.
  3. Meble: Wybierając meble do tarasu, postaw na te o prostych, klasycznych formach. Drewniane ławki, stoliki kawowe, wygodne fotele z miękkimi poduchami – wszystko to sprawdzi się w stylu Hampton. Ważne, by meble były funkcjonalne i komfortowe.
  4. Tekstylia: Lniane zasłony, bawełniane narzuty, poduszki w pasy lub delikatne wzory to dodatki, które dodadzą tarasowi lekkości i elegancji.
  5. Dodatki i akcesoria: Latarnie, ceramiczne doniczki, kosze z rattanu czy lampiony to tylko niektóre z dodatków, które wprowadzą atmosferę Hampton na twój taras. Nie zapomnij o zieleni – rośliny w dużych donicach, bujne kwiaty czy zioła w doniczkach dodadzą życia i świeżości.
  6. Oświetlenie: Delikatne, ciepłe światło jest nieodłącznym elementem stylu Hampton. Możesz postawić na lampiony, świeczniki, a także delikatne girlandy świetlne. Oświetlenie powinno tworzyć przytulną atmosferę, idealną do wieczornych spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół.

Styl Hampton na moim tarasie

Pomysł zmian na tarasie narodził się w ubiegłym roku. Coś co mnie zniechęcało do korzystania z tego miejsca, to wszechobecny żółty pył sosnowy i kurz. Znacie to?
Jak tu usiąść i odpocząć, kiedy jest ciągle brudno.  Aby zjeść obiad na tarasie – trzeba umyć meble i wynieść poduszki i tak ciągle.

Wglądało to tak.

Elegancja i beztroska na tarasie – jak wprowadziłam elementy stylu Hampton na tarasie?

Postawiłam sobie kilka celów do spełnienia, po pierwsze znaleźć sposób na kurz i pył. Po drugie przeorganizować tak taras, aby było wygodnie i można było odpocząć po pracy, napić się kawy, wyciągnąć nogi. Kolejna rzecz, którą chciałam osiągnąć, to bardzo przyjemny klimat tego miejsca, tak aby poczuć się jak na wakacjach. Więc może taras w stylu Hampton? Oczywiście nie dosłownie, ale z elementami tego stylu (trochę blasku w postaci lampionów, biało – niebieskie poduszki w geometryczne wzory oraz motywy roślinne, białe lekkie zasłony i niebieski dywan). Czy się udało?

Dobrym sposobem na pył okazały się rolety, które otwieramy, gdy korzystamy z tarasu. Meble są czyste i nie trzeba zabierać poduch do domu. Sprawdza się w stu procentach.

Przy wyborze mebli na taras postawiliśmy na kanapę narożną i fotel. Meble wypoczynkowe na taras to wybór całej rodziny.

Kanapa może być narożnikiem lub 3-osobową sofą z pufą. W tym momencie testujemy to drugie rozwiązanie (boczna część nie jest zamontowana na stałe) i można ją swobodnie przesunąć i wykorzystać jako dodatkowe siedzisko lub podnóżek.

Tak prezentowały się tuż po dostarczeniu.

Klimatu dopełnił dywan, zasłony, poduszki dekoracyjne, lampiony, donice z kwiatami.

Jeszcze jedno spojrzenie – przed i po.

Po dokonaniu tych wszystkich zmian w wystroju, mój taras nabrał charakteru i nawiązuje do stylu Hampton. To niesamowite, jak kilka przemyślanych decyzji może odmienić przestrzeń, nadając jej zupełnie nową jakość. Teraz, kiedy siadam na tarasie, czuję, jakbym przeniosła się do nadmorskiego kurortu, choć w rzeczywistości jestem w sercu miasta.

Zapraszam Was do tworzenia własnych, osobistych przestrzeni w stylu Hampton – miejsc, które będą źródłem relaksu i radości każdego dnia.

Wiesia

8 komentarzy do “Taras w stylu Hampton?

  1. Pani opinia jest dla mnie wielkim uznaniem. Cieszę się, że moje wpisy inspirują. Zapraszam do kolejnych odwiedzin.
    Moje pufy są z tkaniny z firmy Top-textil seria Prestige. Niestety nie pamiętam nazwy koloru (pufy wykonane już jakiś czas temu). Kolor jest miętowo – niebieski. Z tego co pamiętam, to nie było innego podobnego koloru.
    Życzę owocnej pracy

  2. Tyle miłych słów – bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o wymiary, to część zadaszona tarasu ma 2,8 m na 3,1 m. Ogólnie taras jest większy. Rolety zamontowaliśmy pomiędzy ścianami a filarem (2,8 m x 2,1 m).

  3. Super taras 🙂 bardzo podoba mi się opcja z roletami, można zapytać jakie są wymiary tarasu? Gratuluję realizacji, robi wrażenie 🙂

  4. Bardzo dziękuję. Przyznam, że rolety wydawały mi się najlepszym pomysłem i nie znalazłam nic innego co chroniłoby przed kurzem. Koszt rolet zależy od materiału z jakiego są zrobione. To pozwala dopasować koszt do zasobności portfela i wcale nie muszą drogo kosztować. Przeszły już test pyłu i kurzu. Sprawdzają się doskonale.

  5. Może to zbyt oklepane ale “WOW”!Bardzo eleganckie i wygląda na funkcjonalne.Obawiam się tylko, ze jt to pomysł dla zasobniejszych portfeli ( szczególnie rolety). Co byś mogła zaproponować zamiast rolet i Jak długo korzystasz z tarasu i czy faktycznie przez rolety nie przedostaje się kurz?
    Jeszcze raz gratuluję pomysłu, przepięknej realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak produktów w koszyku.