OŚWIETLENIE

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Oświetlenie

Oświetlanie to jeden z najistotniejszych elementów wystroju każdego domu. Pełni funkcję praktyczną i zastępuje dzienne światło, a także podkreśla charakter miejsca i eksponuje meble oraz dekoracje. Niektóre lampy sufitowe czy kinkiety mają tak oryginalny design, że śmiało można je uznać za dzieło sztuki. W ofercie Home With Passion znajdziesz szeroką ofertę oświetlenia do domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

Przy wyborze oświetlenia należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość i nasłonecznienie pomieszczenia, które urządzamy. Do mniejszych pomieszczeń warto wybrać lampy z półprzezroczystymi kloszami. Dzięki temu nasz pokój zostanie optycznie powiększony. W większych przestrzeniach doskonale sprawdzają się lampy z kloszami mniej przepuszczającymi światło oraz lampy sufitowe. Tego typu rozwiązania pozwalają oświetlić jedynie wybrane przez nas fragmenty pokoju. Przy planowaniu oświetlenia zadbajmy także o dostęp do kontaktów, do których podłączymy nasze stołowe czy podłogowe lampy.

Jakie oświetlenie wybrać do salonu?

Salon to miejsce relaksu, a także przestrzeń, w której przyjmujemy gości – warto to wziąć pod uwagę przy aranżacji oświetlenia. W salonie z pewnością sprawdzą się lampy stołowe, które można eksponować także na kominkach, konsolach czy komodach. Piękne i bogato zdobione lampy ceramiczne z białymi abażurami stanowią perfekcyjne dopełnienie stylu Hampton i Modern Classic. Warto nadmienić, że delikatne, półtransparentne abażury wprowadzają klimatyczny nastrój w każdym salonie. Idealnym rozwiązaniem do pokoju dziennego są także lampy z rattanowym wykończeniem. Mogą one służyć także jako lampki nocne, a ich plecione elementy pięknie współgrają ze stylem Farmhouse.

Nie możemy zapominać o tym, że podstawową funkcją lamp jest oświetlanie przestrzeni. Każdy kącik wypoczynkowy przy domowej biblioteczce powinien być wyposażony w lampę emitującą ciepłe światło. Ciekawym rozwiązaniem są także wysokie lampy podłogowe, które swoim designem podkreślą wypoczynkowy charakter miejsca.

Natomiast jeżeli nasz salon jest słabo oświetlony naturalnym światłem, warto lampę postawić blisko lustra. Dzięki temu przestrzeń zostanie optycznie powiększona, a nasz salon stanie się jaśniejszy.

Lampy w sypialni – zdecydujmy się na ciepłe światło

W sypialni idealnie sprawdzą się lampki nocne z nieprzezroczystym abażurem, który ograniczy emisję światła. Lampka na stolik nocny będzie nam służyła także podczas wieczornego czytania książek w łóżku czy relaksie po pracy. Ważne, by lampy w sypialni emitowały ciepłe, żółte światło, które sprzyja wyciszeniu. W sypialni warto zamontować także kinkiety, których światło jest subtelne i oświetla jedynie fragment ściany.

Jakie lampy do łazienki?

Łazienka to miejsce, w którym dbamy o ciało, a także robimy makijaż czy poranną toaletę. Należy jednak podkreślić, że jest to pomieszczenie, do którego wpada ograniczona ilość światła słonecznego, ze względu na małe bądź zamaskowane roletami okna. Dlatego warto zamontować w łazience nieco bardziej intensywne oświetlenie. Doskonałym rozwiązaniem są lampy zamocowane nad lustrem, które razem z umywalką tworzą spójną i praktyczną całość. Niestety – coraz modniejsze Lamp LED-owe wydają się kiepskim rozwiązaniem do łazienki. Białe światło, które emitują, wpływa na intensywność kolorów wdzianych w lustrze, przez co idealny makijaż może wyglądać zupełnie inaczej w świetle dziennym. Doskonałą alternatywą do oświetlenia nad lustrem są łazienkowe kinkiety. Odpowiednio rozmieszczone oświetlą każdy zakamarek naszej łazienki.

O aranżacji oświetlenia w łazience warto pomyśleć już w początkowym etapie projektowania pomieszczenia. Ułatwi to montaż oświetlenia, a ściany uchroni przez skuwaniem tynku.

Lampa do kuchni, czyli serca domu

W kuchni, oprócz oświetlenia LED-owego pod szafkami, doskonale ale sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, zamontowane na przykład na wyspą kuchenną. Idealnie oświetlają blat, na którym przygotowujemy posiłki, nie wpływając przy tym na światło w innych częściach kuchni. Podobne rozwiązanie można zastosować nad stołem, przy którym jemy posiłki. Dodatkowo warto zdecydować się na nieprzezroczyste abażury – gra światła i cienia na suficie stworzy w kuchni niepowtarzalny klimat.

Brak produktów w koszyku.