Poduszki i poszewki dekoracyjne

Wyświetlanie 1–12 z 47 wyników

poduszki dekoracyjne - poduszki welurowe z haftem

Poduszki i poszewki dekoracyjne są najszybszym sposobem na zmianę aranżacji domu. Dodają przytulności i uzupełniają bazę kolorystyczną wnętrza.

Jak dobrać poduszki i poszewki dekoracyjne do wnętrza?

Wybierając poduszki i poszewki dekoracyjne należy wziąć pod uwagę styl i kolorystykę wnętrza. Odpowiedni dobór poduszek podkreśli styl i doda charakteru. Poduszki bawełniane w paski sprawdzą się we wnętrzach w stylu Modern Farmhouse , zaś poduszki welurowe w stylu Glamour i Modern Classic.

Poduszki dekoracyjne tak jak i inne tekstylia takie jak koce i dywany są dodatkami do domu, które ocieplają wnętrza. Sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i ma swój indywidualny charakter.

Jak dopasować rozmiar poduszek dekoracyjnych do wnętrza?

W salonie sprawdzają się poduszki dekoracyjne 45×45 cm oraz 30×50 cm. Polecamy ten rozmiar poduszek na kanapy 2 – 3 osobowe oraz fotele.

Łącząc poduszki w różnych rozmiarach, fakturach i kolorach pasujących do siebie, uzyskamy efekt spójności we wnętrzu a jednocześnie pomieszczenie nabierze wyrazu. Do sypialni możemy wybrać też poduszki w rozmiarze 50×50 cm. Ważne, aby rozmiar poduszek pasował do wielkości łóżka. Na łóżku 180×200 sprawdzą się  trzy poduszki 50×50 lub 45×45 oraz jako akcent dwie małe poduszki 30×50. Przy łóżkach mniejszych rozmiarów wystarczą dwie o rozmiarze 45×45 cm i jedna 30×50 cm.

Czym kierować się przy wyborze wkładów do poduszek dekoracyjnych?

Wybierając wkłady do poduszek warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Możemy zdecydować się na wkłady naturalne, np. z pierza lub wkłady syntetyczne. Poduszki ozdobne z wypełnieniem z pierza prezentują się bardziej swobodnie. Możemy je formować w dowolny sposób. Sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, ponieważ łatwo wracają do pierwotnego kształtu. Dla osób uczulonych na taki rodzaj wypełnienia polecamy wkłady syntetyczne z kulki silikonowej.

Wielkość wkładu do poduszki powinna być większa niż poszewka dekoracyjna. Do poszewki 45×45 cm najlepszym rozwiązaniem jest wkład wielkości 50×50 cm, przy poszewce 30×50 cm wkład 40×60 cm. Większy wkład powoduje, że poduszka jest lepiej wypełniona i prezentuje się bardziej elegancko.

W ofercie Home With Passion znajdziesz poduszki ozdobne bawełniane i poduszki welurowe. Możesz kupić tylko same poszewki dekoracyjne na poduszki. Wszystkie szyte są w Polsce z wysokiej jakości materiałów. Tkanina to doskonałej jakości bawełna i welur.

W sklepie dostępne są poduszki i poszewki dekoracyjne, które pochodzą z tych samych kolekcji co pozwala na ich łączenie i tworzenie spójnych aranżacji.

Szukasz poduszek w stylu Hampton, Glamour, Modern Classic czy Modern Farmhouse a może potrzebujesz tylko poszewek dekoracyjnych na poduszki, sprawdź naszą ofertę i wybierz pasujące do Twojego domu.

Brak produktów w koszyku.