Stoły

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Stoły do jadalni i salonu

 Stół to bez wątpienia najważniejszy mebel w każdej jadalni. To przy nim przyjmujemy gości, spożywamy posiłki, a także spędzamy czas w gronie rodziny i przyjaciół. Przy wyborze stołu warto wziąć pod uwagę zarówno jego aspekty funkcjonalne, jak i styl, w jakim jest wykonany. W jaki sposób wybrać taki stół, aby pasował do wnętrz naszej jadalni?

Stół do jadalni – co brać pod uwagę przy jego wyborze?

Aby wybrać odpowiedni stół do jadalni, warto dopasować go do wielkości pomieszczenia. Chodzi zarówno o jego wysokość, jak i powierzchnię blatu. O funkcjonalności stołu z pewnością decyduje także jego kształt. W salonach coraz częściej pojawiają się okrągłe stoły – i wbrew powszechnemu przekonaniu – są one bardzo funkcjonalne.

W bogatej ofercie Home with Passion dostępne są rustykalne, bogato zdobione stoły do jadalni, jak i proste modele stołów, pasujące do wnętrz urządzonych w nieco bardziej nowoczesnym stylu.

Stół okrągły – czyli równa hierarchia gości

 Okrągły stół z pewnością sprawdzi się w większych jadalniach – można go śmiało wyeksponować w centrum pokoju. Stół okrągły to nie tylko gustowny mebel – jego podstawową zaletą jest fakt, że każda siedząca przy nim osoba ma równie ważne miejsce. Okrągły stół sprawdza się podczas mniejszych imprez ze znajomymi, podczas których istotne jest, aby każdy gość był usadowiony blisko siebie.

Na stronie Home With Passion dostępny jest piękny okrągły stół z blatem z dębowego drewna. Metalowa podstawa nadaj mu odrobinę surowości, dlatego to doskonały mebel do wnętrz loftowych oraz urządzonych w stylu Modern Farmhouse.

Stół prostokątny

Stół prostokątny jest idealny dla tych, którzy lubią niezawodną klasykę i wygodę. Prostokątny stół ASHTON z drewna akacjowego, w kolorze ciemnego brązu, jest idealny do jadalni urządzonej w stylu klasycznym. Na Home with Passion dostępny jest także stół Bristol, którego bogato zdobione nogi nadają mu niepowtarzalnego, rustykalnego charakteru. Mebel sprawdzi się we wnętrzach w stylu Modern Farmhouse czy Hampton.

Warto zaznaczyć, że w salonach i jadalniach stoły często zastępują niskie ławy. Przeważa tutaj ich praktyczność i możliwość komfortowego spożywania przy nich posiłków.

Z jakiego materiału powinien być wykonany stół do jadalni?

Bez wątpienia największą popularnością cieszą się stoły drewniane. Są one wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości, a drewniany materiał nawiązuje do klasycznych wystrojów wnętrz. Rustykalny stół dostępny na stronie Home With Passion ma drobne szczeliny, które wynikają ze specyfiki materiału, jakim jest drewno. Tego typu naturalne żłobienia nie są uznawane za mankament, a wręcz dodają meblowi unikalnego charakteru.

Ze względu na ciężar materiału, zazwyczaj jedynie niektóre elementy stołów są metalowe.  Ciekawym przykładem jest dostępny na naszej stronie okrągły stół z metalowymi nogami, który idealnie pasuje do nowoczesnych przestrzeni.

Stoły rozkładane – prawdziwy komfort użytkowania

Do większych jadalni i salonów polecamy stoły rozkładane. Ich funkcjonalność z pewnością przyda się podczas organizowania większych imprez i spotkań rodzinnych. Na co dzień gwarantują one oszczędność miejsca – a jeżeli chcemy, zaledwie w kilka chwil mniejszy stół zmieni się w duży stół jadalniany

Sprawdź ofertę stylowych i wytrzymałych stołów dostępnych na stronie Home With Passion i wybierz coś do swojego domu.

Brak produktów w koszyku.