MEBLE

Wyświetlanie 1–12 z 136 wyników

 

Jakie meble wybrać? Z pewnością każdy zadawał sobie to pytanie przy urządzaniu domu czy mieszkania. Bez wątpienia przy wyborze mebli należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, takich jak miejsce ich eksponowania, przeznaczenie, rozmiar mebli, aż wreszcie – styl, w którym urządzamy nasze wnętrze. Warto nieco bardziej przyjrzeć się każdemu z tych elementów.

W jaki sposób wybrać meble? Zacznijmy od pomieszczenia

Aby dobrać odpowiednie meble, należy przyjrzeć się wielkości pomieszczenia, jego nasłonecznieniu i funkcji. W przypadku salonów warto zastanowić się, jaki ma być końcowy efekt – czy marzymy o salonie, który będzie idealnie sprawdzał się na wielkich przyjęciach, czy preferujemy pokój dzienny z wygodnym kącikiem wypoczynkowym. Za każdy razem wybierzemy inny rodzaj mebli. W wielkich salonach z pewnością sprawdzą się duże stoły z wygodnymi krzesłami, a w salonach z wyeksponowanym kącikiem wypoczynkowym postawimy na wygodne fotele i stolik kawowy bądź mebel podobny do ławy kawowej. Ważne, aby meble pasowały do pomieszczeń – zarówno jeżeli chodzi o design, jak i o wymiary.

Styl wnętrza, czyli charakter mebli

 W ofertach sklepów z meblami mamy mnóstwo różnorakich mebli, które różnią się swoim stylem i jakością wykonania. Na jakie meble się zdecydować i co zrobić, aby we wnętrzu nie wiało nudą?

Przed wyborem mebli warto określić styl, w jakim będzie urządzone nasze wnętrze. Może być to na przykład przepełniony rustykalnymi dodatkami z nutką nowoczesności styl Modern Farmhouse bądź elegancki styl Hampton. Wyraźne określenie stylu, któremu jesteśmy wierni przy urządzaniu wnętrza, z pewnością ułatwi nam przedarcie się przez bogatą ofertę mebli i dodatków. Pomoże nam również zdecydować o tym, jaki rodzaj mebli ma dominować w naszym wnętrzu. Na stronie Home with Passion dostępne są kategorie skomponowane pod kontem stylu, w których znajdziemy najróżniejsze meble i dodatki wykonane właśnie w duchu wybranej przez nas estetyki.

Wbrew pozorom określenie stylu, w którym urządzamy wnętrze, nie zamyka nam drogi do kreatywności. Jest wręcz odwrotnie. Luźne podejście do aranżacji wnętrza umożliwia dobór mebli i dodatków na zasadzie kontrastu, dzięki czemu przestrzeń nabiera eklektycznego charakteru. Wyznaczenie motywu przewodniego zapobiega jednak przed kompozycyjnym bałaganem. To właśnie dlatego meble – dobrane do siebie na zasadzie podobieństw lub kontrastów – ostatecznie  tworzą przemyślaną, spójną całość.

Oświetlenie i dodatki – nadaj swoim meblom drugie życie

Pamiętajmy o tym, że charakter mebli podkreśli dobrze rozmieszczone oświetlenie oraz ozdobne dodatki. Warto eksponować meble poprzez światło lamp czy kinkietów, a także żyrandole z kloszami, które oświetlają jedynie wybraną przestrzeń. Wisienką na torcie, podkreślającą charakter naszych mebli, będą bibeloty i wazony. Razem z komodami czy szafkami tworzą one niepowtarzalną całość.

Wielkość pomieszczenia, a dobór mebli

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile miejsca możemy przeznaczyć na nowy mebel. Pamiętajmy o tym, że istotna jest swoboda przemieszczania się miedzy meblami. Ważna jest także na przykład odległość między fotelami czy krzesłami, która zapewnia komfort rozmowy podczas spotkań towarzyskich. Przestrzenie z logicznym i praktycznym rozmieszczeniem mebli są łatwiejsze do sprzątania, a zachowanie odpowiednich proporcji nadaje przestrzeni lekkości.

Nie tylko wygląd, ale także wygoda

Meble wykonane z trwałych materiałów gwarantują komfort użytkowania. W ofercie Home with Passion dostępne są drewniane stoły, ławy czy krzesła, które dzięki wytrzymałej konstrukcji będą służyć długie lata. Niektóre z nich swoim oryginalnym stylem nawiązują do antyków, a w inne (na przykład w meble loftowe) wpisany jest duch nowoczesności. W domach doskonale sprawdzają się również meble z metalowym wykończeniem. Materiał, z którego są wykonane, nie tylko jest trwały, ale także doskonale komponuje się z dodatkami w stylu Modern.

Sprawdź bogatą ofertę mebli do salonu, jadalni, przedpokoju i łazienki, dostępną na stronie Home With Passion.

Brak produktów w koszyku.