Gdzie wykorzystać świeczniki wykonane z kryształu?

świecznik z kryształu

Chociaż czas mija nieubłaganie, kryształowe ozdoby wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

To produkty, które są bardzo chętnie wykorzystywane zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach. Jeżeli i Ty jesteś zwolennikiem takich ozdób i zastanawiasz się nad tym, w jakich wnętrzach warto je wykorzystywać, to koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem. Odpowiemy w nim na pytanie, gdzie najlepiej wykorzystać świeczniki wykonane z kryształu? Co sprawia, że są aż tak bardzo popularne? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego kryształowe świeczniki cieszą się dużym zainteresowaniem?

Bez względu na to, ile masz lat, na pewno miałeś okazję spotkać się, chociażby z kryształowymi kieliszkami, które są bardzo często ozdobą stołu na różnych, ważnych rodzinnych uroczystościach. Nie ma w tym nic dziwnego — szkło kryształowe jest niezwykle reprezentacyjne, a do tego zachwyca swoimi właściwościami użytkowymi. Dodatkowo nie sposób nie wspomnieć również o tym, że za kryształami w Polsce, idzie cała historia — to wyposażenie już wiele lat temu, było niezwykle pożądane przez wiele pań domu. Chociaż współcześnie dostęp do wyposażenia do kuchni jest o wiele prostszy, takie modele wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do największych zalet kryształowych świeczników należy przede wszystkim to, że są to bardzo uniwersalne propozycje. Tak naprawdę można je z powodzeniem dostosować do naprawdę różnych wystrojów wnętrz.

kryształowy świecznik

Ich zaaranżowanie tworzy zaś wyjątkowy efekt wizualny, obok którego naprawdę trudno jest przejść obojętnie. Gwarantujemy, że nawet najprostszy stół, czy szafka RTV, która nie prezentuje się już tak pięknie, jak kiedyś, odzyska dawny urok, jeżeli zagości na niej właśnie opisywany świecznik.

Szkło kryształowe i jego najważniejsze zalety

Wiesz już, że kryształowe świeczniki stanowią propozycję, która wprost zachwyca swoim nietuzinkowym i bardzo eleganckim wyglądem.

kryształowy świecznik

To jednak jeszcze nie wszystko! Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że to szkło, zachwyca swoją wyjątkową miękkością. W formie ciekawostki warto wspomnieć o tym, że produktami kryształowymi, można nazwać wyłącznie te, które mają w swoim składzie co najmniej 18% ołowiu i w górę.

Dzięki temu, że ołów charakteryzuje się dużą lepkością, możliwe jest ‘uformowanie’ świeczników w wielu, wyjątkowych kształtach i rozmiarach. A to z kolei sprzyja dopasowaniu takich wariantów, które będą idealną odpowiedzią, czy to na potrzeby klasycznego, czy też wnętrza urządzonego w stylu glamour.

świecznik kryształowy

„Czasami szkło skrzy się mocniej od brylantów, bo bardziej musi się wykazać”. [Terry Pratchett, Prawda]

Kryształowy świecznik w aranżacji salonu i jadalni

Odpowiadając na pytanie, do jakich aranżacji pomieszczeń warto wykorzystać kryształowe świeczniki, w pierwszej kolejności należy opowiedzieć oczywiście o salonach i jadalniach. Nie ma znaczenia to, czy urządzasz duże pomieszczenia w domu rodzinnym, czy szukasz inspiracji na wyposażenie niewielkiej przestrzeni w bloku. Kryształowe świeczniki prezentują się nienagannie w tych wnętrzach i zdecydowanie, warto je tam wykorzystać.

Świeczniki sprawdzą się doskonale jako uzupełnienie aranżacji na stole. I nie, nie będą odpowiednie wyłącznie do korzystania podczas bardzo ważnych i oficjalnych okazji — ich wyglądem możesz z powodzeniem cieszyć się nawet w codzienne dni. Taka stała ozdoba, np. stołu, będzie na pewno zwracać na siebie uwagę.

świecznik glamour

Kryształowe modele odnajdą się fantastycznie na stołach w białym i czarnym kolorze, ale jeżeli jesteś właścicielem drewnianego mebla i zależy Ci na tym, aby jeszcze bardziej wydobyć jego urok, to jak najbardziej możesz zdecydować się na takie rozwiązanie.

Jak jeszcze zaaranżować kryształowy świecznik w salonie lub jadalni?

Myśląc o tym, gdzie warto wykorzystać świecznik, automatycznie w naszych myślach pojawia się stół. Czy to jednak jedyne miejsce do tego, aby pięknie wyeksponować taką ozdobę? Ależ oczywiście, że nie! Świetnie wykonany świecznik z kryształu, można także zaprezentować na komodzie, szafce RTV, a nawet na parapecie na oknie, na którym nie mamy długiej firanki. W większych przestrzeniach ten dodatek może doskonale zaprezentować się również na niewielkim stoliku do kawy, czy na szafce znajdującej się w niedalekiej odległości od sofy lub kanapy.

świecznik nowoczesny kryształowy

Świeczniki najlepiej prezentują się w tych miejscach, w których można je w całości podziwiać, a już, szczególnie jeżeli mamy do czynienia ze stosunkowo większym modelem. Postaraj się więc o to, aby maksymalnie wyróżnić swój model, tak aby zaraz po wejściu do wybranego pomieszczenia, zwracał na siebie uwagę.

Gdzie jeszcze sprawdzą się kryształowe świeczniki?

Jeżeli chociaż trochę interesujesz się aranżacją wnętrz, to na pewno nie będzie dla Ciebie żadnym zaskoczeniem, że świeczniki to takie dodatki, które fantastycznie odnajdują się w wielu, różnych przestrzeniach. Co więcej, można je z powodzeniem wykorzystać i w prywatnych domach i w firmie — jeżeli tylko zależy Ci na tym, aby stworzyć elegancką i iście luksusową aranżację. Pomieszczenia, których wygląd uświetnisz z wykorzystaniem kryształowych świeczników:

  • jadalnia
  • salon
  • kuchnia
  • przedpokój
  • wnętrza biurowe, np. sala konferencyjna

Szkło to jeden z tych materiałów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, właśnie ze względu na swoją dużą uniwersalność. Tutaj nie musisz obawiać się tego, że materiał źle odnajdzie się np. w bardzo kolorowej lub wręcz przeciwnie – stonowanej aranżacji. Kryształowe świeczniki sprawdzą się i tutaj i tutaj, a Ty samodzielnie zdecydujesz, czy mają stać się główną ozdobą przestrzeni, czy jej spójnym elementem.

Oczywiście jeżeli jesteś na etapie urządzania stosunkowo dużego pomieszczenia, co może mieć miejsce właśnie w przypadku firmy, czy salonu, śmiało, możesz zdecydować się nie tylko na wybór jednego, a nawet kilku świeczników. Przepiękną kompozycję warto stworzyć, zarówno wybierając takie same, jak i zupełnie inne modele.

Jak zadbać o kryształowy świecznik?

Wybór przestrzeni, w której zagości interesujący nasz świecznik to jedno, bez wątpienia warto jeszcze zatroszczyć się o to, aby konkretnym modelem, móc cieszyć się przez naprawdę długi czas. Szkło kryształowe zachwyca swoimi właściwościami użytkowymi, a już szczególnie wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowane. O czym zatem musisz pamiętać? Przede wszystkim o tym, że takich świeczników nie należy myć z wykorzystaniem gorącej wody. Absolutnie nie należy ich także czyścić z pomocą zmywarki, ponieważ mogłoby to doprowadzić do ich uszkodzenia i zmatowienia powierzchni.

Najlepszym rozwiązaniem jest sięganie po stosunkowo łagodne środki czyszczące i pielęgnowanie świecznika z wykorzystaniem zimnej wody. Jeżeli po latach użytkowania, materiał będzie wydawać się delikatnie zakurzony, to można go odświeżyć z wykorzystaniem zimnej wody z octem. Dzięki temu czyszczony świecznik, znowwu będzie pięknie błyszczeć.

O zaletach szkła kryształowego można mówić przez naprawdę długi czas. To bez wątpienia jeden z tych materiałów, który pomimo ciągłego upływu czasu, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jeżeli podobały Ci się kryształowe świeczniki, a jednocześnie nie miałeś pomysłu na to, jak wykorzystać je w swoich wnętrzach, to teraz to nie powinno być już problematyczne. Znajdź idealny model i ciesz się jego nienagannym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak produktów w koszyku.