Jak ubrać choinkę w stylu amerykańskim?

Choinka to nieodzowny akcent Bożego Narodzenia. Ubieramy je w różnych stylach i różnych kolorach.

Choinki zza oceanu zawsze mnie zachwycały. Na przykładzie mojej choinki pokażę, jak ubrać choinkę w amerykańskim stylu.  Postanowiłam spróbować swoich sił w tym temacie po raz trzeci . Przyznaję, że za każdym razem coś zmieniam. I tak było też tym razem (inaczej udekorowałam wstążkami oraz dodałam gałązki białego głogu).

Choinkę kupiłam dwa lata temu. Jest to choinka sztuczna śnieżony świerk wysokości 220 cm. Obecnie na rynku są dostępne choinki sztuczne bardzo wysokiej jakości i warto zainwestować w takie drzewko i cieszyć się jego widokiem przez kilka lat.

Przy tej okazji postawiłam na nowe lampki – 700 punktów świetlnych na długości 14m, które dają białe ciepłe światło. Lampki idealnie pasują do takiej wielkości drzewka.

Postawiłam na  neutralną bazę, którą będę wykorzystywała przez wiele lat. W tym przypadku to bombki białe, srebrne  (błyszczące, matowe i satynowe) oraz  beżowo -srebrne. Takie zestawienie kolorystyczne daje wiele możliwości łączenia z innymi kolorami. W 2018 roku  był to błękit, w ubiegłym i w tym roku dodatkiem kolorystycznym jest czerwień.

Na początek rozkładamy choinkę i zakładamy lampki.

Kolejny krok to ułożenie i przyczepienie wstążek.

Wstążkę pocięłam na kawałki o długości 40 cm i przyczepiłam symetrycznie na drzewku. Najlepiej do tego nadaje się wstążka, która jest sztywna i z drucikiem na krawędziach.

Rozmieszczenie wstążek to najbardziej pracochłonne zajęcie z całego dekorowania drzewka.

Na choince powiesiłam bombki w kolorze bazowym (białe, srebrne, beżowe). Później dołożyłam czerwone. Zależało mi na równomiernym rozmieszczeniu akcentu kolorystycznego. Miałam dwa opakowania bombek po 9 sztuk o średnicy 10 cm (połowa błyszczące, połowa satynowe). Do tego dołożyłam jeszcze około 10 bombek w czerwonym kolorze, które posiadałam z ubiegłych lat (mniejsze 8-centymetrowe).

Poniżej widać, że przy tak dużej choince czerwonych bombek nie jest zbyt dużo.

Ale to nie wszystko. Moje serce skradły te niepozorne gałązki świąteczne czerwonej jarzębiny. Przyznaję, że one były moją inspiracją odnośnie wyboru koloru całej aranżacji.

Kolejny krok to włożenie białych i czerwonych gałązek dekoracyjnych na czubku drzewka. U mnie jest 9 sz.t białych i 5 szt. czerwonych, ale ilość zależy od wielkości gałązek.

Gałązki umieściłam też na całej choince.

W sumie dałam 15 szt. czerwonych, ale może być ich mniej, np. 10 i 14 szt. białych.

Nie mogło zabraknąć prezentów. Pojawiły się w kolorze biało – srebrnym (kolor mojej bazy).

Wszystkie identyczne wydawały mi się nudne. Kilka z nich dostało czerwoną wstążkę. To tak na dopełnienie całości.

Do zmiany koloru choinki potrzebowałam kilku czerwonych bombek oraz  gałązek. Przyznacie, że wcale niewiele trzeba, aby choinka mogła co roku wyglądać inaczej.

Jeszcze kilka ujęć z bliska.

Tak prezentują się ozdoby choinkowe i choinka świąteczna z zapalonymi lampkami.

Zrobiłam też kilka zdjęć w świetle dziennym.

Jeśli dodamy wstążki i bombki w innym kolorze uzyskamy zupełnie inny efekt przy tej samej bazie kolorystycznej.

Tak prezentuje się choinka przy niewielkich zmianach.

Srebrne wstążki zostały zastąpione wstążkami w szampańskim kolorze, czerwone bombki ustąpiły miejsca niebieskim. Na choince znalazło się kilka bombek satynowych i błyszczących w kolorze wstążek. Złoty akcent dodała ozdoba choinkowa magnolia welurowa gold, która ociepliła całą aranżację (do osiągnięcia takiego efektu potrzebne jest ok. 20 kwiatów).

Bożonarodzeniowy klimat podkreślają Poduszka świąteczna Merry Christams GOLD 45×45 cm oraz Poduszka świąteczna Merry Christmas BLUE 45×45 cm.

Ozdobne kwiaty choinkowe, poduszki świąteczne i inne dekoracje dostępne są w kategorii Boże Narodzenie. Znajdziecie tu dodatki, które podkreślą wyjątkowość Waszego drzewka.

Co sądzicie o drzewku bożonarodzeniowym w takiej kolorystyce?

Proszę pozostawcie swoją opinię w komentarzu.

Wiesia

6 opinii na temat “Jak ubrać choinkę w stylu amerykańskim?

  1. Gdzie Pani kupiła choinkę? Właśnie szukam takiej wysokości, ale żeby była właśnie taka zgrabna i smukła 🙂

  2. Bardzo dziękuję. Choinka bardzo mi się podoba. Pomysłów na udekorowanie mam kilka i chętnie ubrałabym kilka drzewek w różnych kolorach. Pewnie w przyszłym roku coś zmienię.
    Do Świąt obiecuję kolejny post (niech to będzie moje zobowiązanie). Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak produktów w koszyku.