Jak ubrać choinkę w stylu amerykańskim?

Choinka to nieodzowny akcent Bożego Narodzenia. Ubieramy je w różnych stylach i różnych kolorach.

Choinki zza oceanu zawsze mnie zachwycały. Na przykładzie mojej choinki pokażę, jak ubrać choinkę w amerykańskim stylu.  Postanowiłam spróbować swoich sił w tym temacie po raz trzeci . Przyznaję, że za każdym razem coś zmieniam. I tak było też tym razem (inaczej udekorowałam wstążkami oraz dodałam gałązki białego głogu).

Drzewko kupiłam dwa lata temu. Jest to sztuczny śnieżony świerk wysokości 220 cm. Przy tej okazji postawiłam na nowe lampki – 700 punktów świetlnych na długości 14m, które dają białe ciepłe światło. Lampki idealnie pasują do takiej wielkości drzewka.

Postawiłam na  neutralną bazę, którą będę wykorzystywała przez wiele lat. W tym przypadku to bombki białe, srebrne  (błyszczące, matowe i satynowe) oraz  beżowo -srebrne. Takie zestawienie kolorystyczne daje wiele możliwości odnośnie łączenia z innymi barwami. W 2018 roku  był to błękit, w ubiegłym i w tym roku dodatkiem kolorystycznym jest czerwień.

Na początek rozkładamy drzewko i zakładamy lampki.

Kolejny krok to ułożenie i przyczepienie wstążek.

Wstążkę pocięłam na kawałki o długości 40 cm i przyczepiłam symetrycznie na drzewku. Najlepiej do tego nadaje się wstążka, która jest sztywna i z drucikiem na krawędziach.

Rozmieszczenie wstążek to najbardziej pracochłonne zajęcie z całego dekorowania drzewka.

Na choince powiesiłam bombki w kolorze bazowym (białe, srebrne, beżowe). Później dołożyłam czerwone. Zależało mi na równomiernym rozmieszczeniu akcentu kolorystycznego. Miałam dwa opakowania bombek po 9 sztuk o średnicy 10 cm (połowa błyszczące, połowa satynowe). Do tego dołożyłam jeszcze około 10 bombek w czerwonym kolorze, które posiadałam z ubiegłych lat (mniejsze 8-centymetrowe).

Poniżej widać, że przy tak dużej choince czerwonych bombek nie jest zbyt dużo.

Ale to nie wszystko. Moje serce skradły te niepozorne gałązki czerwonej jarzębiny. Przyznaję, że one były moją inspiracją odnośnie wyboru koloru całej aranżacji.

Kolejny krok to włożenie białych i czerwonych gałązek na czubku drzewka. U mnie jest 9 sz.t białych i 5 szt. czerwonych, ale ilość zależy od wielkości gałązek.

Gałązki umieściłam też na całej choince.

W sumie dałam 15 szt. czerwonych, ale może być ich mniej, np. 10 i 14 szt. białych. Białe wykorzystam w kolejnych latach do aranżacji choinki z akcentami innego koloru. Pewnie powtórzę niebieski.

Nie mogło zabraknąć prezentów. Pojawiły się w kolorze biało – srebrnym (kolor mojej bazy).

Wszystkie identyczne wydawały mi się nudne. Kilka z nich dostało czerwoną wstążkę. To tak na dopełnienie całości.

Do zmiany koloru choinki potrzebowałam kilku czerwonych bombek oraz  gałązek. Przyznacie, że wcale niewiele trzeba, aby choinka mogła co roku wyglądać inaczej.

Jeszcze kilka ujęć z bliska.

Tak prezentują się ozdoby z zapalonymi lampkami.

Zrobiłam też kilka zdjęć w świetle dziennym.

Choinka bardzo mi się podoba.

Co sądzicie o moim drzewku bożonarodzeniowym?

Proszę pozostawcie swoją opinię w komentarzu.

Wiesia

6 myśli w temacie “Jak ubrać choinkę w stylu amerykańskim?”

   1. Wspaniała wiadomość, bo dawno nie było postów, nawet na IG… A choinka iście amerykańska! Gratuluję!

    1. Bardzo dziękuję. Choinka bardzo mi się podoba. Pomysłów na udekorowanie mam kilka i chętnie ubrałabym kilka drzewek w różnych kolorach. Pewnie w przyszłym roku coś zmienię.
     Do Świąt obiecuję kolejny post (niech to będzie moje zobowiązanie). Pozdrawiam

 1. Gdzie Pani kupiła choinkę? Właśnie szukam takiej wysokości, ale żeby była właśnie taka zgrabna i smukła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *