Wianek wielkanocny, czyli coś z niczego

wianek wielkanocny ręcznie robiony

Wianek wielkanocny to dekoracja, której trudno się oprzeć przy różnych okazjach. Lubicie wianki i różne ozdoby wielkanocne? U mnie dekoracji jest zawsze niewiele, a w tym roku tym bardziej jest trudno, ponieważ są ograniczenia w poruszaniu się na zewnątrz.

Ktoś, kto nie kupił wcześniej dekoracji musi liczyć na swoją kreatywność, aby wykorzystać to co już ma.

Taka sytuacja zaowocowała u mnie stworzeniem wianka na bazie tego co mam już w domu.

Wianki są jedną z moich ulubionych ozdób. Robię je przy różnego rodzaju okazjach.  Tworzę je tak, aby łatwo dało się je rozebrać i bazę wykorzystać po raz kolejny do nowych aranżacji.

Jak zrobić wianek wielkanocny z rzeczy, które znajdziemy w domu?

Do zrobienia wianka wielkanocnego wykorzystałam białe wiklinowe koło, które zostało kupione przy okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz gałązki bukszpanu (tak się składa, że bukszpan mam w ogrodzie).

 

Gałązki bukszpanu powciskałam w szczeliny w wiklinowym wianku.

   

 

 

    wianek wielkanocny z bukszpanu

Taki wianek wielkanocny z bukszpanu jest ozdobą sam w sobie, ale może stanowić bazę do dodatkowych dekoracji.

Przed zakazem przemieszczania się nie zdążyłam kupić żadnych kwiatów. Wykorzystałam nakładki na świeczniki, które były w domu. Gdyby ktoś wcześniej mi powiedział, że mogą posłużyć do ozdoby wianka, nigdy bym w to nie uwierzyła. Ale cóż sytuacja zmusiła, aby wytężyć umysł i zrobić coś niekonwencjonalnego. Takim sposobem kwiatki znalazły się na wianku.

   

Kwiatki przywiązałam wstążką do wianka wiklinowego, aby można było go później rozebrać i wykorzystać bazę do kolejnych prac.

 

  wianek wielkanocny ręcznie robiony

Jeszcze tylko wstążka i wianek wielkanocny gotowy.

Potwierdziła się teoria, że ograniczenia są tylko w naszej głowie.

Brak możliwości kupienia ozdób wielkanocnych nie stanowiło żadnej przeszkody, aby zrealizować swoje plany. Ozdoby wielkanocne ręcznie robione zawsze dają wiele satysfakcji i są jedyne, niepowtarzalne.

Zapewne każdy znajdzie coś w domu co może wykorzystać jako ozdoby świąteczne mino, iż przeznaczenie tych rzeczy było inne.

     wianek wielkanocny

Wersję z samego bukszpanu można wykorzystać jako wianek wielkanocny na stół. Taki wianek dobrze komponuje się figurkami i jajkami wielkanocnymi. W opcji z kwiatami może posłużyć jako wianek wielkanocny na drzwi. Może też ozdobić okno, kredens lub lustro. 

Życzę wielu pomysłów.

Wiesia    

5 opinii na temat “Wianek wielkanocny, czyli coś z niczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak produktów w koszyku.