Mała łazienka z elementami stylu Hampton

Łazienka, którą chcę dziś Wam pokazać ma 3,75 m2. Problem małych łazienek to połączenie funkcjonalności i piękna. Czy mała łazienka może być ładna? Moja odpowiedź brzmi: tak, tak i jeszcze raz tak. Oceńcie sami.

Kolorystyka, która została użyta w tej łazience to biel, beż, błękit (obraz z gorgonią) i odrobina czerni. Jest charakterystyczna dla stylu Hampton.

Ściany  do połowy wysokości zostały wyłożone białymi płytkami ceramicznymi, tzw. cegiełką w dużym rozmiarze 22,3 x 44,8 cm. Płytki są z połyskiem, w związku z tym odbijają światło. Jasny kolor oraz połysk na płytkach optycznie powiększają wnętrze. Ułożenie płytek w poziomie daje efekt poszerzenia pomieszczenia i jednocześnie jego obniżenia. W tym przypadku nie miało to znaczenia (myślę o obniżeniu), ponieważ łazienka ma wysokość 2,70 m. Górna część ścian została pomalowana na beżowo-szary kolor.

 

Ściany i sufit zostały połączone ozdobnym gzymsem,  który dodaje elegancji całemu pomieszczeniu.

Na podłodze zastosowano białe płytki oktagonalne z czarną kostką. Doskonale komponują się z białą szafką pod umywalkę, która jest z czarnym blatem.

Armatura użyta w tej łazience nie jest typowa dla stylu hampton, ale  nie wszystko musi być tylko i wyłącznie w klasycznym wydaniu.

 

Meble charakterystyczne dla tego stylu są jasne, z frezowaną ramką i niklowanymi uchwytami. Tu została zastosowana szafka bardziej w nowoczesnym stylu – biała w połysku z niklowanymi relingami.

Po obu stronach lustra zawisły kinkiety z białymi abażurami.

Lustro to efekt własnoręcznej pracy. Do tafli lustra został przyklejony panel wykonany na zamówienie, który stanowi ramę. Przyznacie, że rozwiązanie nie jest standardowe.

Aby dopełnić całości niezbędne są dodatki.  W pojemniku pojawiają się muszle, na ścianie obraz z gorgonią jako nawiązanie do stylu nadmorskiego. Kwiaty i pojemniki na przybory dodają wnętrzu elegancji.

Jeszcze kilka kadrów.

Co sądzicie o efekcie końcowym?

 

Wiesia

6 opinii na temat “Mała łazienka z elementami stylu Hampton

  1. Witam,
    czy mogę prosić o informację jakiego producenta / jaki rodzaj i rozmiar płytek użyto na podłodze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak produktów w koszyku.