Wazony szklane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wazony szklane idealnie dopełniają wystrój każdego wnętrza. Pasują zarówno na stół w jadalni, jak i na komody czy na mniejsze stoliki. Plastyczny materiał, z jakiego są wykonane, pozwala na wytwarzanie najrozmaitszych form, kolorów, kształtów i wzorów.

Wazon szklany – kształt i kolor

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szklanych wazonów. Duża popularnością cieszą się szklane wazony długie, w których można eksponować ozdobne kwiaty i trawy pampasowe. Wysokie szklane wazony, o grubych dnach, doskonale sprawdzą się także na podłogach salonów. Natomiast wazon kula to element ocieplający nawet najbardziej industrialne i surowe wnętrze.

Niezwykle ważnym aspektem, który wpływa na oryginalność i wartość szklanego wazonu, jest jego kształt. Żłobienia i wypukłe wzory oraz grawery sprawiają, że wazon już sam w sobie jest drobiazgiem ozdabiającym wnętrze. Elegancki styl każdego salonu z pewnością podkreśli wazon z dodatkowymi detalami, takimi jak złote metalowe obręcze czy prążkowana powłoka. Bogato zdobione szklane wazony mają jeszcze jedną istotną cechę – jak żadne inne naczynie potrafią wydobyć z roślin ich naturalne piękno. Z tulipanami czy storczykami tworzą wysmakowaną całość.

Ciekawym wyborem są również eleganckie szklane wazony z tłoczonego grubego szkła, dostępne na Home With Passion. Ich forma typu flakon znakomicie komponuje się ze stylem modern i Glamour.

 Szklany wazon nie tylko do kwiatów

Szklany wazon może służyć nie tylko jako naczynie do eksponowania kwiatów czy traw. Sprawdza się jako elegancki bibelot, a jego szklaną powierzchnię można dowolnie udekorować. Szklany wazon można ozdobić na święta kwietnymi girlandami i światełkami – zamienia się wtedy w oryginalną świąteczną ozdobę typu hand-made. To zadanie dla tych, którzy uwielbiają akcesoria DIY.

Wazony szklane podłużne dobrze sprawdzą się do tworzenia ozdobnych kompozycji z kwiatów.

A dla tych, którzy nie lubią ciętych i sztucznych roślin, polecamy przezroczyste szklane wazony z przykrywkami. Można w nich zasadzić sukulenty, stworzyć wewnątrz nich las z własnym ekosystemem. Takie ekoozdoby są coraz bardziej popularne i można je zobaczyć na wielu parapetach.

Wazon szklany – praktyczny pojemnik

Zastanawiacie się, co jeszcze włożyć do szklanego wazonu? Naczynie to może posłużyć nam jako oryginalny pojemnik na materiały codziennego użytku. Przezroczysty szklany wazon, w którym umieścimy kolorowe włóczki, stanie się nie tylko podręcznym pojemnikiem, ale przede wszystkim ozdobą wnętrza. Do większych wazonów można wkładać także dekoracyjne szyszki czy specjalne przeznaczone do tego materiały ozdobne. Nieoczywiste wykorzystanie szklanego wazonu z pewnością zachwyci każdego gościa.

Brak produktów w koszyku.