Wazony ceramiczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wazony ceramiczne zdobywają coraz większą popularność. Mnogość wzorów i kolorów dostarcza wiele możliwości aranżacji.

Czym kierować się przy wyborze wazonu ceramicznego?

Wybierając wazon ceramiczny warto zwrócić uwagę przede wszystkim do czego ma służyć. Czy szukamy wazonu na kwiaty czy też myślimy o wazonie dekoracyjnym? A może obie funkcje na raz?

Wazony na kwiaty

Przy wyborze wazonu na kwiaty przede wszystkim warto zastanowić się jakie kwiaty lubimy, czy to są duże kwiaty, czy małe bukiety. A może lubimy, aby w wazonie były tylko 1-2 sztuki. Do kwiatów o długich łodygach polecamy wazony ceramiczne wysokie . To w tych wazonach będą prezentowały się najlepiej. Wysoki wazon z kwiatami bardzo dobrze prezentuje się na stoliku kawowym. Powoduje, że pomieszczenie nabiera elegancji. Przy niewielkich bukietach sprawdzą się wazony w mniejszych rozmiarach, zaś na pojedyncze kwiaty najlepsze będą wazony z wąską szyjką.

Wazony dekoracyjne

Wazony dekoracyjne nie tylko zdobią wnętrza, ale też mogą służyć jako wazony na kwiaty.

Wśród wazonów dekoracyjnych mamy do wyboru wazony w neutralnych kolorach takich jak beżowy, biały lub szary lub wazony kolorowe i wazony ceramiczne we wzory.

Jeśli zależy nam na neutralnej kolorystyce wnętrza warto postawić na wazon, który nie będzie wyróżniał się swoją barwą wśród innych dekoracji. Nie oznacza to, że taki wazon ma być nudny. Warto postawić na oryginalny kształt. Wówczas wazon nie tylko dopełni aranżację w określonej kolorystyce, ale również doda charakteru.

Do wnętrz neutralnych można też zastosować wazony w kolorach nawiązujących do natury takich jak zielone, niebieski czy turkusowe. Ważne, aby kolory wazonów były delikatne i nie dominowały we wnętrzu. Do dyspozycji mamy również wazony ceramiczne we wzory, które mogą dodać trochę koloru a jednocześnie zdobią. Takie wazony sprawdzą się też we wnętrzach w innych stylach.

Wybierając wazon warto połączyć obie funkcje – użytkową i dekoracyjną.

Sprawdź naszą ofertę wazonów i wybierz ten idealny dla Ciebie.

Brak produktów w koszyku.