Drugie życie fotela…

drugie życie fotela - wymiana tapicerki

Odnawianie starych mebli stało się ostatnio bardzo popularne. W szczególności odnawianie mebli tapicerowanych pozwala im wrócić do dawnego blasku i daje im nowe życie. Ale dlaczego warto odnawiać stare meble tapicerowane i jak wymiana tapicerki wpływa na ich wygląd i funkcjonalność?

Drugie życie fotela, czyli dlaczego warto odnawiać stare meble?

Odnawiając meble, mamy możliwość nadać im indywidualny charakter. Dzięki wymianie tapicerki możemy dostosować meble do aktualnych trendów w dekoracji wnętrz lub wybrać materiał, który odzwierciedla nasz styl.

Stare meble mają coś, czego nowoczesne odpowiedniki nie mogą zaoferować: duszę i historię. Każda ryska i przebarwienie jest świadectwem minionych lat, które dodają meblowi niepowtarzalnego charakteru. Dawniej wiele mebli produkowano ręcznie, dbając o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. To sprawia, że są często solidniejsze i lepiej wykonane niż niektóre nowsze modele. Wymiana tapicerki pozwala cieszyć się tą jakością bez konieczności wydawania dużej sumy pieniędzy na nowy mebel.

Odnowienie fotela – historia pewnego znaleziska

“Drugie życie fotela” tak nazwałam swój post. Prawdę mówiąc powinnam post zatytułować “W poszukiwaniu idealnego fotela”.

Cała historia ma związek z wyborem foteli do kącika wypoczynkowego w sypialni. Poszukiwaniom nie było końca. Jedne fotele były za duże, inne za drogie, kolejne miały niską jakość itd. itd. Zanim znalazłam te właściwe natknęłam się na fotel, który przyciągnął moją uwagę interesującym kształtem. Miał coś w sobie, co od razu mnie zafascynowało. Niestety, jego tapicerka nie dorównywała elegancji formy – była przestarzała, w niemodnym wzorze i zdecydowanie nosiła ślady minionych lat.

Odnawianie mebli tapicerowanych – drugie życie mojego fotela

Na początku plan zakładał samodzielne odnowienie fotela. Już przy pierwszej próbie rozebrania go okazało się, że jest tak solidnie wykonany, że zajmie to nam tydzień, a później kolejny tydzień to wymiana tapicerki. Wcześniejsza decyzja szybko uległa zmianie – fotel trafił do tapicera.

Wybrałam nowoczesną, ale jednocześnie ponadczasową tkaninę, która podkreśliła kształt fotela. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Fotel, który niegdyś wyglądał na przestarzały, stał się prawdziwą ozdobą mojego domu.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć przed zmianą i po.

Czy było warto? Oceńcie sami.

Tak wyglądał fotel przed wymianą tapicerki.

Tak prezentuje się po metamorfozie.

Jeszcze raz przed i po zmianie.

Moja historia z odnowionym fotelem to dowód na to, że warto inwestować w stare przedmioty i nadawać im drugie życie. Nie tylko zyskujemy w ten sposób unikatowy i pełen charakteru przedmiot, ale także działamy w duchu zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko.

Co sądzicie na temat dawania “drugiego życia” meblom?

Wiesia

2 opinii na temat “Drugie życie fotela…

  1. Fotel kupiłam na Allegro, urzekł mnie swoim kształtem i detalami. Stąd też decyzja o zakupie i renowacji. Koszt robocizny wynosił 250 zł, ale było to już jakiś czas temu. Jeśli chodzi o ilość tkaniny, to niestety nie pamiętam. Pozdrawiam Wiesia

  2. Piękny ten fotel, jeśli to nie tajemnica, to proszę o informację o koszt robocizny u tapicera i ile materiału było potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak produktów w koszyku.