Kominek tradycyjny czy klasyczny?

Jaki powinien być kominek? Takie pytanie zadawałam sobie przez dłuższy czas.  Kominek był w domu, ale cały czas myślałam o jego przebudowie. Od dawna nie spełniał moich oczekiwań (oczywiście mam na myśli wygląd), duży, tradycyjny, niepasujący do wnętrza. Ciągle pojawiało się pytanie, czy zaakceptować ten który jest, czy go zmienić. Podjęcie decyzji o zmianie nie było łatwe – koszty, koszty, koszty… czy warto, przecież jest i działa sprawnie. W momencie, gdy zapadła decyzja o remoncie salonu uznaliśmy (ja i mój Mąż), że to jest ten moment, aby podjąć decyzję – czy zostaje , czy zmieniamy. Jeśli nie zrobimy tego teraz, to pewnie następna okazja do zmiany pojawi się za kilka lat przy kolejnym remoncie.

Zapadła decyzja – zmieniamy. Hura, hura, hura!!!

Nie ukrywam, że już wcześniej szukałam inspiracji. Podobały mi się kominki z amerykańskich wnętrz. Kominek zatem musiał być klasyczny. Na początku szukałam gotowych portali kominkowych, ale trudno było podjąć decyzję o zakupie przez  internet, ponieważ na lokalnym rynku nie znalazłam gotowych portali z kamienia.

Decyzję, którą podjęliśmy, aby zrobić kominek w zakładzie kamieniarskim według z góry określonego wzoru była jak najbardziej trafna. Mogliśmy wymiar dopasować do wielkości naszego wnętrza i wybrać rodzaj marmuru z którego będzie wykonany.

Demolka była straszna. Stary kominek należało zburzyć, całość trzeba było przebudować.

Zapraszam do poznania historii z przebudowy.

Kominek przed zmianą.

W trakcie przebudowy.

Wkład pozostał z poprzedniego kominka, ponieważ był mało używany.

 

Wokół wkładu kominkowego została dodana opaska z czarnego granitu, aby optycznie go powiększyć.

Tuż po remoncie.

Jeszcze kilka innych ujęć.

Od samego początku wiedziałam, że nad kominkiem powinno zawisnąć lustro. Znalezienie właściwego lustra nie było prostą sprawą, ale udało się.

 

Z końcowego efektu jestem bardzo zadowolona. Było warto.

 

Będzie mi miło, jeśli zostawisz swój komentarz.

Wiesia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

6 myśli na temat “Kominek tradycyjny czy klasyczny?”

  1. Rzeczywiście, kominek iście amerykański, zmiana zdecydowanie na plus. Te błękitne pufy teraz pasują idealnie do tej kolorystyki. Piękne lustro, można wiedzieć z jakiego sklepu?

    1. Bardzo dziękuję. Lustro kupiłam na udekorujdom.pl, ale to lustro widziałam też w wielu innych sklepach w internecie. Jest pod różnymi nazwami, min. moroccan.

    1. Dziękuję za odwiedziny. Miło jest dzielić się swoja pasją z osobami, które maja takie same zainteresowania. Lampy zostały kupione w USA na Overstock.com, a portal kominkowy został wykonany na zamówienie w zakładzie kamieniarskim. Zapraszam do kolejnych odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *